UWAGA

 

    Osoby które zapisały się na wycieczkę do Petersburga , proszone są o potwierdzenie uczestnictwa i wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł w dniu 28.11.2018 w siedzibie koła w godzinach 10-12. Poniżej opis wycieczki.

 

SANKT PETERSBURG

 

                  8 dni

 

Ryga- Tallin- Sankt Petersburg-Peterhof-Carskie Sioło- Psków- Dyneburg

 

                      !!! bez nocnych przejazdów !!!

 

                              Wyżywienie HB

 

                            Wszystko w cenie     

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY       

 

 

DZIEŃ  1 WARSZAWA – RYGA

 

Zbiórka uczestników ok. godz.05.00. Przejazd na Łotwę w okolice Rygi. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu na Łotwie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

DZIEŃ 2 RYGA-ESTONIA

 

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem lokalnym. W programie m. in. Stare Miasto, zamek, plac ratuszowy (Rātslaukums) i gildia Bractwa Czarnogłowych, pomnik Rolanda. Przejazd do  hotelu w Estonii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

DZIEŃ 3  TALLIN- SANKT PETERSBURG

 

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Estonii-Tallina. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Zwiedzanie m.in. gotycki ratusz, Dom Wielkiej Gildii, Pałac Kadriorg zaprojektowany przez Włocha Nicolo Michettiego (letnia rezydencja Piotra I Wielkiego, obecnie muzeum sztuki, otoczony ogrodami), średniowieczne obwarowania miejskie z basztami i bramami – baszty Megede i Kiek in de Kök, Paks Margareeta. Tallińskie stare miasto zostało w 1997 wpisane na listę światowego kulturowego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Przejazd w kierunku granicy estońsko- rosyjskiej. Przejazd do hotelu na obrzeżach Sankt Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

DZIEŃ 4  SANKT PETERSBURG

 

Po śniadaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie Wyspy Zajęczej z twierdzą Pietropawłowską wzniesioną na polecenie cara Piotra I w 1703 r., która dała początek rozwojowi miasta; zwiedzanie Soboru Piotra I Pawła, gdzie pochowani są rosyjscy imperatorzy od Piotra I do Aleksandra III; domek Piotra Wielkiego-pierwsza budowla miasta, w której car przyjmował zagranicznych posłów; krążownik Aurora-statek-muzeum jako przykład floty rosyjskiej XIX/XX w; Sobór Isaakijewski, Jeździec Miedziany-pomnik Piotra Wielkiego, budynek Admiralicji. Przejazd na rejs statkiem po Newie (ok.2-godzin). UWAGA!!! W przypadku terminów obejmujących  tzw. ”białe noce” rejs po Newie może się odbyć nocą. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

DZIEŃ  5 SANKT PETERSBURG                                            

 

Śniadanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga: Ermitaż-jedno z największych i najsłynniejszych muzeów świata, gdzie zebrano ok. 3mln dzieł sztuki autorstwa m.in. Leonarda da Vinci, Rafaela, Renoira; Gmach sztabu Generalnego, Newskij Propsekt- główna ulica miasta z przepięknymi budowlami XVIII w., Sobór Kazański, który po wojnie w 1812r. stał się symbolem zwycięstwa nad Napoleonem; chram Spas-na –Krowi-wybudowany w latach ’80.XIX w. dla upamiętnienia miejsca, gdzie został śmiertelnie ranny car Aleksander II; Pole Marsowe, Pałac Marmurowy. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

DZIEŃ 6  CARSKIE SIOŁO (PUSZKIN)- PETERHOF

 

Po śniadaniu wyjazd do Peterhofu – letniej rezydencji cara Piotra I. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych zespołów pałacowo-parkowych z 1723 r., w którym można podziwiać około 2000 fontann i kaskad. Następnie przejazd do Carskiego Sioła(Puszkina). Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego z XVIII w. z Pałacem Jekaterinburskim, w którym mieści się jedna z najwspanialszych komnat w stylu rosyjskiego baroku-Komnata Bursztynowa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

DZIEŃ 7 SANKT PETERSBURG- PSKÓW- ŁOTWA

 

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd przez Rosję w kierunku granicy rosyjsko-łotewskiej. Krótki postój w Pskowie- jednym z najstarszych miast Rusi. Przekroczenie granicy. Przejazd na nocleg do hotelu na terenie Łotwy.

 

 

DZIEŃ 8 DYNEBURG- WARSZAWA

 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po Dyneburgu (Daugavpils), gdzie miała miejsce słynna bitwa wojsk pod wodzą E. Rydza-Śmigłego przeciwko bolszewikom w 1920. Przejazd przez Litwę do Polski. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

 

TERMIN 09-16.06.2019

 

Cena  3170 zł grupa min. 40 osób

 

 kurs euro nie wyższy niż 4,50 zł, paliwo 5,30 zł

 

 

Cena zawiera:

 

- transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, video, WC, lodówka)

 

- opłaty drogowe i parkingowe                                                                     

 

- zakwaterowanie: 4 noclegi na obrzeżach  Sankt Petersburga, 2 noclegi na Łotwie, 1 nocleg w Estonii, pokoje 2,3 os. z łazienkami,

 

- wyżywienie:  7 śniadań i 6 obiadokolacji

 

- 1 obiadokolacja integracyjna w restauracji

 

- ubezpieczenie AXA (NNW – 2 000 euro, KL - 10 000 euro, bagaż – 200 euro),

 

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Newie, usługi lokalnych przewodników

 

- kosztu wizy rosyjskiej

 

- opieka licencjonowanego pilota,

 

- podatek VAT

 

- TFG

 

 

Cena nie zawiera:

 

- wszystkiego, co nieujęte w programie

 

- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,8% ceny imprezy

 

- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 6 euro dziennie

 

 

Uwagi:

 

-Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

-Osoby podróżujące samotnie mogą być w miarę możliwości zakwaterowane w pokoju 2,3 os.

- Z uwagi na fakt, że już w maju rozpoczynają się w Sankt Petersburgu białe noce, rejs statkiem po Newie może zostać zorganizowany w godzinach wieczornych.


ZAPROSZENIE NA OPŁATEK

 

 

        Zarząd Koła KZEiR przy Areszcie Śledczym Warszawa Białołęka serdecznie zaprasza na spotkanie Wigilijne w dniu 14.12.2018 ( piątek ) o godzinie 12.00 w świetlicy aresztu .Członkowie koła którzy chcą wziąć udział w spotkaniu prosimy o wysłanie SMS pod nr. 508-366-332 z wpisaniem hasła WIGILIA i podaniem nazwiska , do dnia 02.12.2018.

 

                                                                       Zarząd Koła KZEiR


BILETY DO TEATRU

 

      Zarząd Koła KZEiR przy Areszcie Śledczym Warszawa Białołęka organizuje wspólne wyjście do teatru SYRENA na spektakl CZAROWNICE Z EASTWICK w dniu 26.01.2019 godzina 19.00.Cena biletu 100 zł. Zgłoszenia prosimy wysyłać SMS pod numer 508-366-332 z podaniem nazwiska i liczby biletów do dnia 21.11.2018. Serdecznie zapraszamy.

 

                                                                       Zarząd Koła KZEiR                

                      SZKODA BYŁO WRACAĆ............................ .

 

       W dniach 15-18.06.2018 członkowie naszego koła oraz ich rodziny wzięli udział w wycieczce do Karpacza i Pragi. W załączeniu krótka fotorelacja.

 


          
          Szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości świąt Bożego Narodzenia oraz niesamowitego, niezapomnianego, niepowtarzalnego sylwestra życzy

                                                  Zarząd Koła KZEiR SW               W dniu 15.12.2017r., w czasie poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia,w Sali odpraw Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce odbyło się , już trzecie w historii naszego koła, spotkanie koleżanek i kolegów  Koła Emerytów i Rencistów. W spotkaniu oprócz członków  koła , wzięła również udział kadra kierownicza  jednostki. Zdrowych ,spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia , dla wszystkich zebranych oraz ich rodzin , życzył  Dyrektor Pan ppłk Robert Ciesielski . Do życzeń przyłączył się będący na tym uroczystym spotkaniu Ks. Dariusz Skwarski , kapelan Aresztu Śledczego . Podczas uroczystości zgromadzeni  złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia przełamując się tradycyjnym opłatkiem.


WYCIECZKA

 

CHORWACJA

 

7-17.09.2017


 Cijela Hrvatska je lijepa,

 plavo more i nebo,

 bijele planine spuštaju se na Jadran.

 Za sve naše živote ti će pogledi

 ostati u našim srcima.

 

 

        W dniach 7-17.09.2017  grupa  koleżanek i kolegów z naszego koła razem z rodzinami udała się na wycieczkę do Chorwacji ,Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry. Była to już druga impreza zagraniczna organizowana przez nasze koło.Mamy nadzieję że piękne widoki oraz wspólnie spędzone chwile pozostaną na długo w pamięci uczestników.Poniżej przedstawiamy małą fotorelację z wycieczki.Centralne Obchody Święta Służby Więziennej

 

             30 czerwca 2017 r., odbyły się centralne obchody Święta Służby Więziennej. W uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda.

W uroczystych obchodach wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych: Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, ministrowie, posłowie i senatorowie RP, szefowie służb mundurowych w Polsce, szefowie służb penitencjarnych Unii Europejskiej, Norwegii i Stanów Zjednoczonych, funkcjonariusze Służby Więziennej i ich rodziny, przedstawiciele związku zawodowego funkcjonariuszy i pracowników , oraz delegacja Krajowego Związku Emerytów i Rencistów SW .WYCIECZKA DO WROCŁAWIA


                    W dniach 19-21.05.2017r ,  grupa członków naszego koła razem z rodzinami wybrała się na wycieczkę do Wrocławia i jego okolic. Głównym punktem pierwszego dnia było zwiedzanie słynnego wrocławskiego ZOO. Wszystkim najbardziej podobało się Afrykanarium , znajdujące się na terenie ZOO . Kolejnym punktem było zwiedzanie Ogrodu Japońskiego oraz wjazd na najwyższy punkt Wrocławia – Skay Tower. Bazą noclegową była malowniczo położona w odległości 40 kilometrów od Wrocławia , Sielska Woda . Drugi dzień został poświęcony zwiedzaniu  dalszych atrakcji pięknego Wrocławia , połączony z rejsem po Odrze. Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się w stronę Wałbrzycha by w jego okolicach zwiedzić przepiękny Zamek Książ i jedną z największych atrakcji Gór Sowich – kompleks Włodarz . Póżnym wieczorem pełni wrażeni wróciliśmy szczęśliwie do domów.


SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH CZŁONKÓW NASZEGO KOŁA .


   W dniu 07.04.2017r., w czasie poprzedzającym okres Świąt Wielkanocnych ,w Sali odpraw Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce odbyło się spotkanie członków naszego Koła Emerytów i Rencistów. W spotkaniu oprócz członków  koła , wzięła również udział kadra kierownicza naszej jednostki. Zdrowych ,spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych , dla wszystkich zebranych oraz ich rodzin , życzył z-ca Dyrektora Pan kpt.Adam Wiśniewski. Do życzeń przyłączył się będący na tym uroczystym spotkaniu Ks. Dariusz Skwarski , kapelan Aresztu Śledczego , który również poświęcił tradycyjne Wielkanocne potrawy. Podczas uroczystości zgromadzeni  złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia , a  następnie przyszedł czas na rozmowy i miłe chwile spędzone przy suto zastawionych  stołach.

 


Zawsze, ilekroć uśmiechasz się
do swojego brata i wyciągasz
do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

W dniu 16 grudnia 2016 r. w Sali odpraw Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce odbyło się spotkanie wigilijne naszego Koła Emerytów i Rencistów. W tym wyjątkowym dniu , oprócz koleżanek i kolegów , członków naszego koła oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych aresztu , udział wzięła kadra zarządzająca jednostki z Panem płk Cezary Śmietanowskim - Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce na czele .Wśród zaproszonych gości był obecny również naczelny kapelan Służby Więziennej ks. Paweł Wojtas .W imieniu kierownictwa jednostki głos zabrał z-ca dyrektora Pan Adam Wiśniewski który przywitał zgromadzonych gości oraz życzył zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Podczas uroczystości zgromadzeni podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Bardzo dobrym pomysłem była możliwość spotkania byłych i obecnych pracowników aresztu w tym szczególnym dniu. Póżńej nastąpił czas na rozmowy i chwile spędzone przy wigilijnych potrawach.Na posiedzeniu Zarządu Koła KZEiR przy Areszcie Śledczym Warszawa Białolęka w dniu 12.10.2016r.

 

przyjęto następujący plan imprez na 2017 rok.

 

 

 

 1.       Spotkanie karnawałowe członków koła   styczeń-luty

 

2.       Spotkanie Wielkanocne  -  kwiecień

 

3.       Wycieczka 3-dniowa „Wrocław i okolice” -  maj

 

4.       Wycieczka zagraniczna -  czerwiec lub wrzesień

 

5.       Wyjścia do teatru  (impreza całoroczna)

 

6.       Spotkanie Wigilijne  - grudzień

 


WYCIECZKA DO WŁOCH

16-24.09.2016r.

        Niema chyba w Europie kraju hojniej obdarowanego przez los i historię. Nagromadzenie zabytków w stopniu gdzie indziej niespotykanym oraz zróżnicowanie krajobrazu sprawiają , że jest jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie państw świata. To właśnie Włochy stały się pierwszą , zagraniczną wycieczką naszego koła. W jej ramach  zwiedziliśmy min. Wiedeń , Rzym ,Neapol Wenecję ,Monte Cassino. Według zgodnej opinii uczestników wyprawy, wypadła ona udanie. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i miłych wspomnień. Poniżej przedstawiam kilkanaście zdjęć z naszej wyprawy.


WYCIECZKA DO SANDOMIERZA I KAZIMIERZA DOLNEGO

25-26.06.2016r.


                 W dniach 25-26.06.2016r  grupa członków naszego koła razem z rodzinami wybrała się na wycieczkę do Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Zwiedzaliśmy m.in. w Sandomierzu - Stare Miasto, Ratusz, Bramę Opatowską, Bazylikę Katedralną oraz  Podziemną Trasę Turystyczną .Dodatkowymi atrakcjami był rejs statkiem po Wiśle a przede wszystkim oglądany w miejscowych pubach mecz Polska - Szwajcaria . Następnego dnia udaliśmy się w kierunku Warszawy zwiedzając po drodze perełkę polskich miast - Kazimierz Dolny. W czasie spaceru po Kazimierzu z bardzo miłą panią Kingą - przewodnikiem - zwiedziliśmy m.in. Kościół Farny , Mały Rynek z Synagogą oraz Duży Rynek z kamienicami Przybyłów i kamienicą Gdańską , klasztor oo.Franciszkanów oraz muzeum Sztuki Złotniczej.Mimo niesprzyjającej aury - temperatura przekraczała 30 stopni- wszyscy w wyśmienitych humorach wrócili do domów.Mamy nadzieje , że tak jak ta pierwsza wycieczka naszego koła , również następne będą równie udane.SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH CZŁONKÓW NASZEGO KOŁA


W dniu 16.03.2016r., w czasie poprzedzającym okres Świąt Wielkanocnych ,w Sali odpraw Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce odbyło się spotkanie członków naszego Koła Emerytów i Rencistów. W spotkaniu oprócz członków  koła ,wzięli również udział funkcjonariusze nadal pełniący służbę w jednostce na czele z jej Dyrektorem płk Cezarem Śmietanowskim , który przywitał zgromadzonych gości, życząc zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych , dla wszystkich zebranych oraz ich rodzin . Do życzeń przyłączył się będący na tym uroczystym spotkaniu Ks. Dariusz Skwarski , kapelan Aresztu Śledczego , który również poświęcił tradycyjne Wielkanocne potrawy. Podczas uroczystości zgromadzeni  złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia , a  następnie przyszedł czas na rozmowy i miłe chwile spędzone przy suto zastawionych  stołach.Zarząd na posiedzeniu w dniu 14.10.2015 przyjął następujący plan pracy na rok 2015/2016 :

Grudzień 2015 – spotkanie wigilijne .

Styczeń – luty 2016 – bal karnawałowy .

Marzec 2016 - spotkanie wielkanocne .

Maj 2016– impreza plenerowa.

Czerwiec lub wrzesień 2016 – zorganizowanie wycieczki zagranicznej .

Wrzesień 2016 - impreza plenerowa .

Grudzień 2016 – spotkanie wigilijne .

Kwiecień lub październik 2016 – 2 dniowa wycieczka krajowa.

Szczegółowe informacje wkrótce.

                                                             Zarząd Koła Terenowego KZEiR SWSPOTKANIE WIGILIJNE CZŁONKÓW NASZEGO KOŁA

 

                W dniu 9 grudnia 2015 r. w Sali odpraw Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce odbyło się spotkanie wigilijne naszego Koła Emerytów i Rencistów. W spotkaniu , oprócz koleżanek i kolegów , członków naszego koła , oraz przedstawiciela Zarządu Głównego kolegę Ryszarda Węcławka , udział wzięła kadra zarządzająca jednostki: płk Cezary Śmietanowski- Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce oraz ppłk Danuta Augustyniak- zastępca Dyrektora, którzy przywitali zgromadzonych gości, życząc zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Podczas uroczystości zgromadzeni podzielili się opłatkiem, złożyli świąteczne życzenia, a także wspólnie zaśpiewali kolędy. Bardzo ciepłą i miłą chwilą były osobiste życzenia oraz łamanie się opłatkiem. Nastąpił czas na rozmowy i chwile spędzone przy wigilijnych potrawach.