UWAGA

 

 

                  Koleżanki i  Koledzy , jeżeli pogoda dopisze , planujemy zorganizować najbliższe spotkanie naszego Koła w dniu 08.05.2019 w godzinach 10-15,  przy grillu . Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie wiadomości SMS z podaniem nazwiska pod numer tel.508-366-332 , do dnia 04.05.2019.  Serdecznie zapraszamy.

 

 

                      Zarząd Koła KZEiR przy AŚ Warszawa Białołęka

 


          Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych , wszystkim Koleżankom i Kolegom naszego Koła oraz ich rodzinom życzy

 

                                                           Zarząd Koła KZEiR


WYCIECZKA

 

CHORWACJA

 

7-17.09.2017


 Cijela Hrvatska je lijepa,

 plavo more i nebo,

 bijele planine spuštaju se na Jadran.

 Za sve naše živote ti će pogledi

 ostati u našim srcima.

 

 

        W dniach 7-17.09.2017  grupa  koleżanek i kolegów z naszego koła razem z rodzinami udała się na wycieczkę do Chorwacji ,Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry. Była to już druga impreza zagraniczna organizowana przez nasze koło.Mamy nadzieję że piękne widoki oraz wspólnie spędzone chwile pozostaną na długo w pamięci uczestników.Poniżej przedstawiamy małą fotorelację z wycieczki.Centralne Obchody Święta Służby Więziennej

 

             30 czerwca 2017 r., odbyły się centralne obchody Święta Służby Więziennej. W uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda.

W uroczystych obchodach wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych: Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, ministrowie, posłowie i senatorowie RP, szefowie służb mundurowych w Polsce, szefowie służb penitencjarnych Unii Europejskiej, Norwegii i Stanów Zjednoczonych, funkcjonariusze Służby Więziennej i ich rodziny, przedstawiciele związku zawodowego funkcjonariuszy i pracowników , oraz delegacja Krajowego Związku Emerytów i Rencistów SW .WYCIECZKA DO WROCŁAWIA


                    W dniach 19-21.05.2017r ,  grupa członków naszego koła razem z rodzinami wybrała się na wycieczkę do Wrocławia i jego okolic. Głównym punktem pierwszego dnia było zwiedzanie słynnego wrocławskiego ZOO. Wszystkim najbardziej podobało się Afrykanarium , znajdujące się na terenie ZOO . Kolejnym punktem było zwiedzanie Ogrodu Japońskiego oraz wjazd na najwyższy punkt Wrocławia – Skay Tower. Bazą noclegową była malowniczo położona w odległości 40 kilometrów od Wrocławia , Sielska Woda . Drugi dzień został poświęcony zwiedzaniu  dalszych atrakcji pięknego Wrocławia , połączony z rejsem po Odrze. Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się w stronę Wałbrzycha by w jego okolicach zwiedzić przepiękny Zamek Książ i jedną z największych atrakcji Gór Sowich – kompleks Włodarz . Póżnym wieczorem pełni wrażeni wróciliśmy szczęśliwie do domów.


SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH CZŁONKÓW NASZEGO KOŁA .


   W dniu 07.04.2017r., w czasie poprzedzającym okres Świąt Wielkanocnych ,w Sali odpraw Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce odbyło się spotkanie członków naszego Koła Emerytów i Rencistów. W spotkaniu oprócz członków  koła , wzięła również udział kadra kierownicza naszej jednostki. Zdrowych ,spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych , dla wszystkich zebranych oraz ich rodzin , życzył z-ca Dyrektora Pan kpt.Adam Wiśniewski. Do życzeń przyłączył się będący na tym uroczystym spotkaniu Ks. Dariusz Skwarski , kapelan Aresztu Śledczego , który również poświęcił tradycyjne Wielkanocne potrawy. Podczas uroczystości zgromadzeni  złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia , a  następnie przyszedł czas na rozmowy i miłe chwile spędzone przy suto zastawionych  stołach.

 


Zawsze, ilekroć uśmiechasz się
do swojego brata i wyciągasz
do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

W dniu 16 grudnia 2016 r. w Sali odpraw Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce odbyło się spotkanie wigilijne naszego Koła Emerytów i Rencistów. W tym wyjątkowym dniu , oprócz koleżanek i kolegów , członków naszego koła oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych aresztu , udział wzięła kadra zarządzająca jednostki z Panem płk Cezary Śmietanowskim - Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce na czele .Wśród zaproszonych gości był obecny również naczelny kapelan Służby Więziennej ks. Paweł Wojtas .W imieniu kierownictwa jednostki głos zabrał z-ca dyrektora Pan Adam Wiśniewski który przywitał zgromadzonych gości oraz życzył zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Podczas uroczystości zgromadzeni podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Bardzo dobrym pomysłem była możliwość spotkania byłych i obecnych pracowników aresztu w tym szczególnym dniu. Póżńej nastąpił czas na rozmowy i chwile spędzone przy wigilijnych potrawach.Na posiedzeniu Zarządu Koła KZEiR przy Areszcie Śledczym Warszawa Białolęka w dniu 12.10.2016r.

 

przyjęto następujący plan imprez na 2017 rok.

 

 

 

 1.       Spotkanie karnawałowe członków koła   styczeń-luty

 

2.       Spotkanie Wielkanocne  -  kwiecień

 

3.       Wycieczka 3-dniowa „Wrocław i okolice” -  maj

 

4.       Wycieczka zagraniczna -  czerwiec lub wrzesień

 

5.       Wyjścia do teatru  (impreza całoroczna)

 

6.       Spotkanie Wigilijne  - grudzień

 


WYCIECZKA DO WŁOCH

16-24.09.2016r.

        Niema chyba w Europie kraju hojniej obdarowanego przez los i historię. Nagromadzenie zabytków w stopniu gdzie indziej niespotykanym oraz zróżnicowanie krajobrazu sprawiają , że jest jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie państw świata. To właśnie Włochy stały się pierwszą , zagraniczną wycieczką naszego koła. W jej ramach  zwiedziliśmy min. Wiedeń , Rzym ,Neapol Wenecję ,Monte Cassino. Według zgodnej opinii uczestników wyprawy, wypadła ona udanie. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i miłych wspomnień. Poniżej przedstawiam kilkanaście zdjęć z naszej wyprawy.


WYCIECZKA DO SANDOMIERZA I KAZIMIERZA DOLNEGO

25-26.06.2016r.


                 W dniach 25-26.06.2016r  grupa członków naszego koła razem z rodzinami wybrała się na wycieczkę do Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Zwiedzaliśmy m.in. w Sandomierzu - Stare Miasto, Ratusz, Bramę Opatowską, Bazylikę Katedralną oraz  Podziemną Trasę Turystyczną .Dodatkowymi atrakcjami był rejs statkiem po Wiśle a przede wszystkim oglądany w miejscowych pubach mecz Polska - Szwajcaria . Następnego dnia udaliśmy się w kierunku Warszawy zwiedzając po drodze perełkę polskich miast - Kazimierz Dolny. W czasie spaceru po Kazimierzu z bardzo miłą panią Kingą - przewodnikiem - zwiedziliśmy m.in. Kościół Farny , Mały Rynek z Synagogą oraz Duży Rynek z kamienicami Przybyłów i kamienicą Gdańską , klasztor oo.Franciszkanów oraz muzeum Sztuki Złotniczej.Mimo niesprzyjającej aury - temperatura przekraczała 30 stopni- wszyscy w wyśmienitych humorach wrócili do domów.Mamy nadzieje , że tak jak ta pierwsza wycieczka naszego koła , również następne będą równie udane.SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH CZŁONKÓW NASZEGO KOŁA


W dniu 16.03.2016r., w czasie poprzedzającym okres Świąt Wielkanocnych ,w Sali odpraw Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce odbyło się spotkanie członków naszego Koła Emerytów i Rencistów. W spotkaniu oprócz członków  koła ,wzięli również udział funkcjonariusze nadal pełniący służbę w jednostce na czele z jej Dyrektorem płk Cezarem Śmietanowskim , który przywitał zgromadzonych gości, życząc zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych , dla wszystkich zebranych oraz ich rodzin . Do życzeń przyłączył się będący na tym uroczystym spotkaniu Ks. Dariusz Skwarski , kapelan Aresztu Śledczego , który również poświęcił tradycyjne Wielkanocne potrawy. Podczas uroczystości zgromadzeni  złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia , a  następnie przyszedł czas na rozmowy i miłe chwile spędzone przy suto zastawionych  stołach.Zarząd na posiedzeniu w dniu 14.10.2015 przyjął następujący plan pracy na rok 2015/2016 :

Grudzień 2015 – spotkanie wigilijne .

Styczeń – luty 2016 – bal karnawałowy .

Marzec 2016 - spotkanie wielkanocne .

Maj 2016– impreza plenerowa.

Czerwiec lub wrzesień 2016 – zorganizowanie wycieczki zagranicznej .

Wrzesień 2016 - impreza plenerowa .

Grudzień 2016 – spotkanie wigilijne .

Kwiecień lub październik 2016 – 2 dniowa wycieczka krajowa.

Szczegółowe informacje wkrótce.

                                                             Zarząd Koła Terenowego KZEiR SWSPOTKANIE WIGILIJNE CZŁONKÓW NASZEGO KOŁA

 

                W dniu 9 grudnia 2015 r. w Sali odpraw Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce odbyło się spotkanie wigilijne naszego Koła Emerytów i Rencistów. W spotkaniu , oprócz koleżanek i kolegów , członków naszego koła , oraz przedstawiciela Zarządu Głównego kolegę Ryszarda Węcławka , udział wzięła kadra zarządzająca jednostki: płk Cezary Śmietanowski- Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce oraz ppłk Danuta Augustyniak- zastępca Dyrektora, którzy przywitali zgromadzonych gości, życząc zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Podczas uroczystości zgromadzeni podzielili się opłatkiem, złożyli świąteczne życzenia, a także wspólnie zaśpiewali kolędy. Bardzo ciepłą i miłą chwilą były osobiste życzenia oraz łamanie się opłatkiem. Nastąpił czas na rozmowy i chwile spędzone przy wigilijnych potrawach.